Jana Trojanová - herečka a moderátorka.

Lidovky.cz: Co se stalo s Emou Destinnovou? To se dozví diváci na Křivoklátě

Ve čtvrtek 13. 7. hrad Křivoklát opět ožije divadlem – od 20.00 se na II. nádvoří hraje představení o jedné z našich nejslavnějších operních pěvkyň, Emě Destinnové, s názvem Commedia finita v podání divadelní společnosti Indigo Company v režii Jaroslava Gillara a s herečkou Janou Trojanovou v hlavní roli.

Emma Destinová očima nejen své učitelky zpěvu, uklízečky, společnice a komorné. Svědectví nejen o úspěších a pádech naší nejslavnější české operní pěvkyně, ale především o závisti a malosti, které jako důvěrné známé provázejí i naše životy.

Hra Commedia finita byla původně napsána jako monodrama: postavu učitelky zpěvu, uklízečky, placené společnice a komorné ztvárňuje herečka Jana Trojanová. Inscenace uváděná Indigo Company je obohacena o operní zpěv v podání přední české mezzosopranistky Andrey Kalivodové (za živého hudebního doprovodu violoncellistky Moniky Bucharové a kytaristy Štěpána Buchara) a také o dvě mužské postavy v podání herců Městských divadel pražských: Jiřího Klema a Michaela Vykuse. To vše pod režijní taktovkou Jaroslava Gillara a za účasti autorky Viktorie Hradské.

Osud Emy Destinnové se v této hře stal nejen ilustrací „údělu umění v Čechách“, ale zároveň údělu velkých osobností obklopených malostí společnosti. I proto se hra dočkala realizace ve slovenštině, polštině, maďarštině a němčině.

O inscenaci Commedia Finita – 13. 7. od 20.00, II. nádvoří hradu Křivoklát

Autor: Viktorie Hradská

Režie: Jaroslav Gillar

Scénář: Viktoria Hradská, Renata Klečková

Scéna, výprava: Jaroslava Laburdová

Kostýmy: Marie Trojanová, Jaroslava Laburdová

Světla: Lukáš Pondělíček

Technická spolupráce: Lilian Fischerová

Hrají: Jana Trojanová, Jiří Klem, Michael Vykus

Zpěv: Ema Katrovas nebo Andrea Kalivodová

Hudba: Duo Instrumo - Monika Bucharová, Štěpán Buchar

Celý článek zde: Lidovky.cz