Jana Trojanová - herečka a moderátorka.

Český rozhlas Vltava

Externí moderátorka na stanici Český rozhlas Vltava. Moderování přímých přenosů koncertů, odpolední Mozaiky, denního a večerního vysílání. 

 

 

 

 

Moderování přímého přenosu finálovými koly 69. mezinárodní interpretační soutěže Pražské jaro 2017 v oboru cembalo a housle. Osm hodin hudby, čtyři přenosy, napětí a okamžiky vrcholného soustředění - to vše ve dvou dnech 13. a 14. května 2017. Hostem v budově HAMU byla cembalistka Petra Žďárská a ve Dvořákově síni Rudolfina houslista Jindřich Pazdera. Společně s finalisty vystoupili členové Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín s dirigentem Vojtěchem Spurným a členové Collegia 1704 a v neděli Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Leošem Svárovským. Záznamy koncertů Pražského jara naleznete v sekci Ukázky.

   

Moderování živého přenosu violoncellového kvarteta Prague Cello Quartet ve Studiu live v Českém rozhlase Vltava. Čtveřice se smyčci vážně i nevážně! Jejich repertoár je široký – hrají nejen „klasiku“, ale i jazz, hity nejznámějších moderních světových kapel nebo filmovou hudbu a to vše v originální úpravě pro čtyři violoncellisty a čtyři violoncella. Záznam z koncertu naleznete v sekci Ukázky